При носінні брекет-системи та відсутності належної гігієни порожнини рота брекети можуть стати додатковим джерелом бактерій, тим самим сприяючи утворенню зубного нальоту та появі карієсу. Тому, гігієну ротової порожнини треба зробити більш ретельною, а також подбати про регулярність її проведення.
Ось кілька порад щодо догляду:
- Чистка зубів: Після їжі та передня частина брекетів очищаються зубними щітками. Спеціальні ортодонтичні (V-подібні) та монопучкові зубні щітки призначені для очищення важкодоступних місць і здатні захоплювати більшу частину ортодонтичного апарату.
- Флосування: Суперфлос - спеціальна нитка із жорстким кінцем, яка дозволяє легко пропускати під деталями брекет-системи. З її допомогою позбавляються залишків їжі між зубами та навколо замочків.
- Іригатор: Схожий на електричну зубну щітку, але замість щетини має спеціальну насадку, через яку подається сильний струмінь води. Рекомендується використовувати іригатор одразу після чистки зубів зубною щіткою.
- Використання ополіскувача необхідне для підтримання здоров'я ясен.
- Регулярні візити до лікаря: Крім домашнього догляду також необхідно раз на 3-6 місяців проводити професійну чистку зубів у стоматолога для мінімізації ризику виникнення карієсу під замочками та дугою.
Дотримання цих порад допоможе зберегти здоров'я зубів та забезпечить успішне лікування брекетами.